Náš příběh

Když jsme procestovali skoro celou Evropu (ať už spolu nebo každý sám), začal nám být tenhle kontinent malý. Postupně i stěny kanceláře v práci těsné. Informace za školní lavicí nedostatečné.

Naopak touha po dobrodružství a nevšedních zážitcích byla každým dnem silnější. Silnější, než vidina života v jistotě – jak tomu říkali lidé kolem nás. Zatímco jsme pozorovali známé našeho věku, jak zakládají rodiny, budují kariéru nebo kupují byt, my jsme spřádali jiné plány. Protože na jistotu nevěříme. Člověk si v životě nemůže být jistý nikdy ničím.

Po dvou letech vztahu na otázky, kdy bude svatba a kdy děti, jsme si jako odpověď sbalili krosny a odletěli do světa. S jednosměrnou letenkou v kapse. A datem návratu neznámým.

Opustili jsme naše zaměstnání a studium, ať byly sebelepší. Rozloučili jsme se na čas s rodinou a přáteli, i když jsme věděli, jak moc se nám bude stýskat.

A i když jsme rok dopředu dřeli jak mezci, abychom si mohli splnit náš sen, vyrazili jsme jen s malými finančními úsporami. Protože věříme myšlence, že není důležité mít dostatek peněz, ale dostatek odvahy. A to je motto, kterého se držíme doteď.

O blogu

Na blogu s vámi průběžně sdílíme naše zážitky, zkušenosti, fotky a vtipný storky, které jsme po cestě nasbírali. A že jich je ale hromada! Stejně tak pro vás z jednotlivých zemí dáváme dohromady rady, tipy, fígle, vychytávky a další čachry machry pro vaše budoucí cesty.

 

Proč to děláme?

Chceme ukázat, že dlouhodobě cestovat není nereálné. Že v dnešní době může cestovat každý a nemusí kvůli tomu vykrádat banku. Chceme vás navést na možnosti, jak se dá cestovat a co všechno člověk může mimo pohodlí a teplo domova zažít. Protože jen třeba takový rok na cestách vám dá mnohem více zkušeností a znalostí, než život v České republice ve stylu „z práce domů, z domova do práce“. Víme, o čem mluvíme.

Přejeme si motivovat a podpořit každého, kdo si jen sebeméně pohrává s myšlenkou vyrazit do světa. Protože sny jsou od toho, aby se plnily. A život, aby se prožil – naplno.

A navíc. Svět je obrovský, plný nádherných lidí a míst. Byla by škoda se o to s vámi nepodělit. Tak ho pojďte prošmejdit s námi! 🙂

Ina a Jirka