V Japonsku se každoročně koná festival, který je považovaný za jeden z nejkrásnějších festivalů vůbec. A když jsme ho navštívili, pochopili jsme proč. Winter Illuminations je světelný festival, během kterého se rozsvítí mnoho míst po celé zemi v záři milionů barevných světel.

Winter Illuminations festival není nádherný a proslulý jen vizuálně, ale i kvůli svému účelu. První světelná výstava v Japonsku s názvem Kobe Luminarie se pořádala v roce 1995 na památku obětí katastrofálního zemětřesení o síle 6,9 Richterovy škály ve městě Kobe, během kterého zahynulo více než 6 000 lidí. Tahle myšlenka se v průběhu následujících pár let rozšířila i do zbytku Japonska a festival měl takový úspěch, že se nespočetné množství žárovek rozsvítí každou zimu v parcích a zahradách v několika městech napříč celým Japonskem. Tuhle podívanou si nenechává ujít tisíce lidí ze všech koutů světa. Včetně nás.

 

Kdy, kde, jak?

Winter Illuminations probíhá každý rok v zimních měsících. Není stanoveno jednotné datum, začátek a konec festivalu se liší místo od místa. Zpravidla se však první světýlka rozzáří v období před Vánocemi začátkem prosince, někde včetně Tokia už dokonce v listopadu, a trvá po dobu několika týdnů většinou až do února.

Tady najdeš seznam všech míst, kde se festival koná včetně termínů zahájení a ukončení.

 

Byli jsme tam!

My jsme se byli na festival Winter Illuminations podívat na ostrově Enoshima ve městě Fujisawa a v Tokiu ve čtvrti Midtown s obrovskou světelnou show s vesmírnou tématikou „Merkur“. Obojí nám sebralo dech! Byl by hřích, kdybychom se o to s vámi nepodělili. 🙂


Hoď očko i na tenhle fotospis: To nejlibovější z Číny a Tchajwanu


Ostrov Enoshima ve městě Fujisawa

 

 

Tokio a čtvrť Midtown

 

 

Nenech si ujít ani další články z Japonska. Všechny je najdeš tady.

Až se dostatečně pokocháš, nezapomeň fotky z Winter Illuminations sdílet se světem. Děkujeme! 🙂

Japonsko: Nejkrásnější světelný festival – Winter Illuminations. Byli jsme tam!

Článek jsem aktualizovala

Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.